Interaktywna mapa Cork

Wpisz nazwę miasta, nazwę znanego miejsca lub atrakcji turystycznej, pełen adres oraz kod pocztowy
Irlandia

CORK (CORCAIGH)

Cork to drugie co do wielkości miasto Irlandii (liczba mieszkańców to niewiele ponad 123 tyś), położone przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Centrum miasta leży na wyspie pomiędzy głównymi korytami rzeki, a większość ulic powstała w wyniku zasypania dawnych kanałów rzecznych.

Cork jest największym ośrodkiem przemysłowym w południowej Irlandii. Postawiono tu przede wszystkim na farmaceutykę, przemysł spożywczy oraz sektor IT.

W Cork znajdują się dwie katedry - Katedra Św. Marii (rzymskokatolicka) oraz Katedra św. Finbarra (kościoł Irlandii). Najstarszą budowlą w mieście jest wieża Red Abbey a najsłynniejszą wieża kościelna Shandon.

Warto nadmienić że w 2005 roku Cork było europejską stolicą kultury. Co roku organizowane są tutaj popularne festiwale: Cork International Choral Festival, Film Festival i Guinness Jazz Festival. Najważniejsze muzea to: Butter Museum, City Gaol, Heritage Centre oraz Public Museum.

W Cork funkcjonuje kilka rozgłośni radiowych, dwie stacje telewizyjne, oraz wydawany jest jeden z największych irlandzkich dzienników - Irish Examiner

Cork jest miastem bardzo przyjaznym dla Polaków i szacuje się, że pod względem wielkości skupisko Polonii jest na drugim miejscu w Irlandii - zaraz po Dublinie.

Port lotniczy Cork znajduje się kilka kilometrów na południe od miasta. Jest on jednym z głównych lotnisk w Irlandii. Rocznie lotnisko obsługuje około 2,5 miliona pasażerów, głównie z Wielkiej Brytanii i Europy.

Wyszukiwarka Google

Mapa Cork Google

Przewodniki Irlandia i Dublin

Hotele i Turystyka

Hotels.com to największy portal hotelowy w internecie oferujący upusty cen nawet do 70%
Travelodge ma w swojej ofercie ponad 2 miliony pokoi na całym świecie - zobacz!!!
QuickRooms to bardzo tanie pokoje i wakacyjne promocje w hotelach, wiele super ofert!
Hostel Bookers w ofercie ponad 1500 hosteli, czyste pokoje, tanio i bezpiecznie
lastminute.com to oferty fantastyczne last minute !!! Przeloty, Wycieczki, Hotele!
Find your perfect holiday
Expedia.co.uk wycieczki turystyczne, przeloty i hotele, oferty wakacyjne
Terminal A bardzo dobra wyszukiwarka tanich lini lotniczych, częste promocje
Opodo.co.uk najlepsza wyszukiwarka przelotów, hoteli, wycieczek, wakacji